Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Barcicach oferuje:

• Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka: oferta przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 0 do podjęcia nauki w szkole; zajęcia prowadzone są indywidualnie w zależności od możliwości psychofizycznych i potrzeb dziecka przez wykwalifikowanych specjalistów:
  1. logopedę,
  2. oligofrenopedagoga,
  3. fizjoterapeutę;
  4. psychologa.

Udzielamy instruktażu i porad oraz prowadzimy konsultacje w zakresie pracy z dzieckiem.

• Edukację przedszkolną – dla dzieci w wieku od 3 do 8 lat w formie zajęć wychowawczo-dydaktycznych;
  • Naukę w szkole podstawowej:

Szkoła podstawowa oferuje naukę dzieciom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i niepełnosprawnościami sprzężonymi w tym z autyzmem w zespołach klasowych oraz w zespołach edukacyjno - terapeutycznych. Edukacja podzielona jest na dwa etapy kształcenia:

•  I etap - edukacja wczesnoszkolna (klasy I-III), cykl trwania nauki 3 lata;
  •  II etap - kształcenie blokowe (klasy IV-VII), cykl trwania nauki 4 lata;
  • Edukację dzieci z autyzmem
  • Wielospecjalistyczną terapię, w tym:

Logoterapię;

Indywidualną terapię pedagogiczną;

Rehabilitację ruchową;

Hydroterapię;

Hipoterapię;

• Zajęcia w grupach wychowawczych – zajęcia odbywają się w 3 grupach wychowawczych. Internat dysponuje 48 miejscami noclegowymi, zapewniając wychowankom całodobową opiekę od poniedziałku do piątku.

Dodatkowo rozwijamy zainteresowania dzieci w zakresie:

• Sportu;
  • Teatru;