226 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

konstytucja-3-majaDnia 28 kwietnia w naszym Ośrodku odbył się uroczysty apel z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Montaż słowno-muzyczny zaprezentowali nam uczniowie klasy 4-6 pod kierunkiem nauczycielki historii. Apel stał się uroczystością w trakcie, ktorej uczniowie dowiedzieli się dlaczego należy szanować barwy narodowe, hymn państwowy oraz dlaczego obchodzimy Święto Konstytucji 3 Maja.

Taki apel to również okazja do uwrażliwienia uczniów na losy historyczne własnego narodu, kształtowanie postaw patriotycznych oraz poczucia dumy z dokonań przodków a także nauczenie szacunku do symboli narodowych. Nasi uczniowie potrafili odpowiednio zachować się podczas całego apelu i przyjąć odpowietnią postawę w trakcie śpiewania hymnu narodowego. Święto Konstytucji to ważny dzień dla każdego Polaka.

Katarzyna Paluszek

konstytucja