99825 lat PSP - Profesjonalni, Sprawni, Pomocni

W naszym Ośrodku już kolejny raz odbyły się eliminacje szkolne XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży 2015/2016 pod hasłem "25 lat PSP- Profesjonalni, Sprawni, Pomocni". Organizatorem konkursu, do którego przystąpiliśmy był Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej- Szef Obrony Cywilnej Kraju, we współpracy z Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędów Wojewódzkich.

Głównym celem i zadaniem konkursu było przedstawienie profesjonalnej formacji, jaką jest Państwowa Straż Pożarna. Ważne były przemyślenia autorów i skojarzenia powiązane ze służbą drugiemu człowiekowi realizowaną przez funkcjonariuszki i funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej. Konkurs miał także ukazać strażaków - ratowników w szerokim spektrum działań ratowniczo-gaśniczych. Poprzez sztukę uczestnicy mieli zwrócić uwagę na ważne zjawiska i sytuacje, które mogą zdarzyć się w codziennym życiu oraz zwrócić uwagę na prawidłowe postępowanie w sytuacjach zagrożenia życia.

Komisja przyznała następujące miejsca :

Kategoria klas I-III

I miejsce - Konrad Kaniuk