Ośrodek w Barcicach położony jest u podnóża zalesionej wysoczyzny morenowej na terenie gminy Ryjewo 2 km od rzeki Wisły. W samej wsi zachowały się zagrody typu holenderskiego zbudowane przez menonitów sprowadzonych do osuszania i zagospodarowania doliny nadwiślańskiej. Wnajbliższej okolicy znajdują się liczne pomniki przyrody i miejsca historyczne. W Benowie oddalonym o 3 km w okolicach leśniczówki rośnie zespół starych dębów oraz zabytków o dużej wartości historycznej pochodzących z połowy XVII wieku. Są to liczne polowe szańce ziemne wybudowane najprawdopodobniej przez wojska Gustawa Adolfa w początku pierwszej wojny szwedzkiej. Do leśnictwa Benowo należy również rezerwat przyrody o powierzchni 3,5 ha położony na pięknym wzgórzu, które porasta roślinność stepowa wypierana przez las. Bliskie sąsiedztwo Wisły i atrakcyjnego turystycznie Gniewu są dodatkowymi atrybutami naszej okolicy. Bezpośrednie sąsiedztwo lasów szczególnie korzystnie wpływa na wszechstronny rozwój dzieci, dlatego tak istotne i ważne jest położenie placówki rewalidacyjnej obok rozległego kompleksu leśnego.

Pokaż SOSW Barcice na większej mapie

unia ramka2unia ramka3unia ramka