Od przedszkola się wszystko zaczyna!

akademia pedagogiki 2017Jaki wpływ na kształtowanie dziecięcych umysłów ma edukacja matematyczna i techniczna w przedszkolu? Jak przygotować nasze pociechy do szkoły, aby odnosiły sukcesy edukacyjne? Jak to robić, aby przygotować nasze dzieci do liczenia i myślenia technicznego? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi uzyskały nauczycielki i nauczyciele pracujący w przedszkolach w innowacyjnym kursie e-learningowym.

Od stycznia 2017 r. Przedszkole w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Barcicach  uczestniczy w kursie e-learningowym „Skuteczne wspomaganie rozwoju umysłowego dzieci wraz z edukacją matematyczną i techniczną w przedszkolu” organizowanym przez Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej.

Elitarna sieć przedszkoli - Przedszkole uczące się

Kurs został utworzony z inicjatywy profesor Edyty Gruszczyk – Kolczyńskiej, ekspertki w zakresie wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej. Przystępując do uczestnictwa w kursie e-learningowym, placówka otrzymała tytuł „Przedszkole uczące się”, a także została przyjęta do elitarnego i prestiżowego Programu Partnerstwa APS skupiającego ponad 240 przedszkoli.

Celem tego ogólnopolskiego programu jest wspieranie placówek edukacyjnych w zakresie wymiany wiedzy, stosowania dobrych praktyk oraz wdrażania nowatorskich działań edukacyjnych. Placówki skupione w Programie Partnerstwa APS można poznać na stronie www.przedszkola-aps.edu.pl

Najbardziej aktywni uczestnicy kursu otrzymają nieodpłatne zaproszenie na konferencję lub całodniowe, stacjonarne szkolenie z zakresu edukacji technicznej, które zostaną zorganizowane w siedzibie organizatora.

Również formuła kursu jest nie bez znaczenia. E-learning pod postacią wykładów oraz materiału filmowego, z wprowadzania przedstawianych metod w praktyce w grupie przedszkolnej, to innowacyjne rozwiązanie, które nie tylko ma bardziej przyjazną formę dla odbioru kursu ale także, jak to e-learning, pozwala na większą swobodę w planowaniu nauki  przez słuchaczy kursu.

Akademia Pedagogiki Specjalnej to najstarsza uczelnia pedagogiczna w Polsce, która od  blisko stu lat kształci nauczycieli wszystkich szczebli edukacji. Akademię współtworzyły takie osobistości jak Janusz Korczak, Maria Łopatkowa czy obecny Rzecznik Praw Dziecka - Marek Michalak.