Położenie naszego Ośrodka odróżnia nas od innych szkół tym, iż niezależnie od warunków pogodowych, niemal cały rok  przebywamy w środowisku naturalnym i w nim znajdujemy inspiracje do nauki i zabawy. Uczenie się przez doświadczenie to podstawowa forma pracy.

Czas jesieni, to nie tylko czas przygotowania się zwierząt do zbliżającej się zimowej pory roku, to także czas opadania liści i zbierania grzybów. Uczniowie klasy I – III L podczas zajęć plastyczno - badawczych w lesie doświadczyli wielu wrażeń. Między innymi poszukiwali i tworzyli jesienne obrazy wykorzystując tekturową ramkę, odrysowywali korę drzew, która była inspiracją do tworzenia jesiennych prac plastycznych, a także wsłuchiwali się w „mowę drzew". Na zakończenie uczniowie zbierali i nazywali dary jesieni, którymi wzbogacili kącik przyrodyw klasie.

Lekcja ta cieszyła się dużym zainteresowaniem, gdyż uczniowie chętnie podejmowali działania mające na celu wyjaśnienie danego problemu poprzez praktyczne działanie.

Beata Wróblewicz

20170927 115533 20170927 120027 20170927 120226 20170927 120405 20170927 120726