"Niepodległość znaczy WOLNOŚĆ"

W dniu 10 listopada 2017 roku na holu głównym Ośrodka odbyło się spotkanie z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na tle dekoracji w barwach narodowych w pierwszej części spotkania uczniowie wyglosili patriotyczne wiersze obrazujące walkę Polaków o własną państwowość. Odśpiewano hymn narodowy.

W części drugiej odbył się "Konkurs pieśni patriotycznej". Uczniowie zaprezentowali takie utwory, jak: "Marsz I brygady", "Wojenko, wojenko", "Rozkwitają pąki białych róż", "Jestem Polakiem", "Niepodległość".

Spotkanie zakończyła prezentacja kilkuminutowego filmu pokazującego w przystępny sposób znaczenie symboli narodowych.

Mariusz Antkowiak