foto1
Normalny dzień w Ośrodku
foto1
Nasza szkoła na 45-cio lecie
foto1
Sprzątanie świata
foto1
Animo
foto1
Andrzejki
tel./fax (055) 277-16-95
soswbarcice@post.plInformacje

Nabór odbywa się przez cały rok. Wychowankowie placówki mogą starać się o przyjęcie do grup wychowawczych i internatu.

Dla Rodziców

Misja

Ośrodek to nasz wspólny dom a w dobrym domu panuje dobry klimat, który tworzą ludzie.

Misja

Projekty

Projekt Barcickie Lasy i Stowarzyszenie "Drogowskaz Serc"

Dalej

Galeria

Fotorelacje z uroczystości i imprez organizowanych dla naszych wychowanków i przez nich.

Przeglądaj
Rozmiar tekstu:

20171021 202249

Piątek 20 października 2017r. to dzień szczególny dla Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Barcicach. To data, którą z pewnością wszyscy długo zapamiętamy, bowiem właśnie wtedy miały miejsce obchody 45-lecia istnienia Ośrodka. Nasi nauczyciele już od progu witali przybyłych gości: byłych dyrektorów, emerytowanych nauczycieli, pracowników niepedagogicznych. Przed rozpoczęciem uroczystości, prawie wszystkich pochłonęło szukanie znajomych i serdeczne rozmowy.

Tak ważny dla nas wszystkich dzień rozpoczął występ artystyczny zaprezentowany przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sztumie. Było wesoło, kolorowo, a na twarzach zaproszonych gości widać było uśmiech, wzruszenie, a może nawet i łzy.

Zaglądanie w stare karty historii to jednocześnie doskonały czas na słowa podziękowania, które pani dyrektor Elżbieta Polakiewicz skierowała do najdłużej pracujących osób w SOSW w Barcicach, a w szczególności do: pana Eugeniusza Polakiewicz, pani Izabeli Czaplickiej, Bogusławy Zagańczyk-Liszcz, Katarzyny Paluszek, pana Henryka Kotwas, pani Marianny Węgier, Marioli Brzeskiej, pana Mariusza Antkowiaka, pani Danuty Kotwas, Jolanty Piłat oraz Beaty Szpak.

Podczas uroczystości nasi uczniowie zaprezentowali piosenkę, pt. „Nasza szkoła jest kolorowa” przygotowaną specjalnie na ten jubileusz. W trakcie śpiewu została wyświetlona prezentacja, na której przedstawiono zdjęcia naszych wychowanków.

Następnie odbyła się nietypowa lekcja historii, w której uczestniczyli zaproszeni goście, a do tablicy wywoływała oczywiście nasza pani dyrektor. Na osi czasu zaznaczano najważniejsze wydarzenia z 45 letniej historii Ośrodka.

W tak wyjątkowym czasie nie mogło zabraknąć również słów podziękowań, zrozumienia i wsparcia ze strony zaproszonych gości. Nie byłoby to możliwe gdyby nie dobre ludzkie serce drugiego człowieka, ciepło oraz cierpliwość, czas, dobra rada. Słowa uznania za trud pracy złożyli na ręce pani Dyrektor: starszy wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Tczewie pani Zofia Przędziuk, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kwidzyńskiego pan Andrzej Zwolak, członek Zarządu pani Danuta Woronowicz, wójt Gminy Gardeja pan Kazimierz Kwiatkowski, zastępca wójta Gminy Ryjewo pani Dorota Cipkowska, pełnomocnik wójta Gminy Kwidzyn ds. oświaty pani Eliza Ponikowska, nadleśniczy Nadleśnictwa Kwidzyn pan Wiesław Kosecki, proboszcz parafii Benowo ks. Jan Kiesz, przewodniczący Rady Rodziców pan Dariusz Stelmach, dyrektorzy szkół i placówek z Powiatu Kwidzyńskiego a także dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek szkolnictwa specjalnego z ościennych powiatów oraz pani Marianna Michowska i pan Tomasz Delegiewicz.

Część oficjalną zakończyła prezentacja filmu ukazującego w sposób humorystyczny aktualną pracę Ośrodka. Przewodnikiem po naszej placówce był niezastąpiony koń Bolek. Po części oficjalnej przyszedł czas na poczęstunek i towarzyszące mu długie rozmowy i wspomnienia. Na deser zaproszeni goście delektowali się pysznym tortem.

Jubileusz już za nami. Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom, którzy odwiedzili tego dnia naszą placówkę. Wracamy do codziennej pracy w Ośrodku, gdzie nasi wychowankowie znajdują wielospecjalistyczne wsparcie, pomoc i zrozumienie.

Dużo się zmieniło przez te 45 lat…. Bardzo dziękujemy przybyłym Gościom za wspólną podróż w czasie, pamiątkowe wpisy w kronice Ośrodka  i zapraszamy na 50-lecie.

Krystyna Mirosław Iljin

20171021 20230120171021 20232120171021 20235020171021 20241020171021 20243620171021 20250120171021 20252820171021 20263420171021 202704

unia ramka2unia ramka3unia ramka

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka). Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Czytaj o Cookies