Menu Główne

Osiągnięcia

ROK SZKOLNY 2015/2016

 

Szkolny Konkurs na "Super kolegę i Super Koleżankę"

Od 8.10 do 15.10.2015r. uczniowie naszego Ośrodka brali udział w konkursie na "Super kolegę i Super koleżankę". Oto wyniki naszego konkursu;

I miejsce tytuł Super Koleżanki - Zuzanna Dziedzic

II miejsce - Oliwia Góralska

III miejsce - Dominika Dereżyńska

I miejsce tytuł Super Kolegi - Krystian Wojtyra

II miejsce - Konrad Kaniuk

III miejsce - Michał Żółtowski

Wyróżnienia: Bałdys Małgorzata, Franosz Natalia, Krawniak Dominik, Michoński Jakub, Miernik Mateusz, Sałajski Dominik, Szypkowski Paweł, Szypkowska Patrycja.

 

Konkurs plastyczny

Dnia 3 listopada w naszym Ośrodku ogłoszono wyniki konkursu plastycznego "Przez sztukę poznajemy naturę- pory roku- jesień", którego organizatorem była pani Karolina Weiss. Zainteresowanie wśród uczniów było bardzo duże, w sumie udział wzięło 56 uczniów. Nagrody zostały wręczone w dwóch kategoriach: I kategoria - wychowankowie przedszkola, dzieci niepełnosprawne w stopniu głębokim, uczniowie klas I-III szkoły podstawowej; II kategoria- uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej. Poniżej wyniki konkursu:

I kategoria: I miejsce: Piotr Dahl;  II miejsce: Oskar Szemraj; III miejsce: Konrad Kaniuk

II kategoria: I miejsce: Krystian Wojtyra; II miejsce: Patryk Lipiński; III miejsce: Amelia Szulc

 

VIII Międzywojewódzki Konkurs Recytatorski

25 listopada bieżącego roku, uczeń naszego Ośrodka, Dawid Paliński z klasy IV wziął udział w VIII Międzywojewódzkim Konkursie Recytatorskim w Tczewie. Dawid, pod opieką p. Katarzyny Zielonko, przygotował recytację przekładu starożytnej ody "Exegi monumentum..." Horacego. Ten niesłychanie trudny technicznie a jednocześnie pełen poetyckiego kunsztu tekst został przez naszego ucznia wyrecytowany bezbłędnie, co przyniosło mu wyróżnienie.

 

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „PORTRET ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA”

W grudniu 2015 roku odbył się konkurs plastyczny na temat „Portret Świętego Mikołaja”. Do oceny wpłynęło 17 ciekawych i pomysłowych prac. Laureaci to:

  • w kategorii Szkoła Podstawowa klasy I-III i oddziały rewalidacyjne:

I miejsce - Konrad Kaniuk klasa I zet,

II miejsce - Wiktoria Krawczyk klasa III,

III miejsce - Mateusz Miernik klasa III zet,

wyróżnienie - Agata Zgubieńska klasa I zet;

  • w kategorii Szkoła Podstawowa klasy IV – VI:

I miejsce- Jarosław Olszewski klasa V zet,

II miejsce- Paliński Dawid klasa IV zet,

III miejsce - Szymon Szaflik klasa V zet,

wyróżnienia: Natalia Franosz klasa IV zet, Eryk Kryger klasa V zet, Zuzanna Dziedzic klasa V zet, Patryk Lipiński klasa V zet,  Zalech Piotr klasa V zet, Kacper Kaniuk klasa V.

 

 Konkurs plastyczny "ŻYJ ZDROWO BĘDZIE KOLOROWO"

 

Uczniowie ze wszystkich klas I-III naszego Ośrodka brali udział w II edycji konkursu plastycznego pt. "Żyj zdrowo będzie kolorowo", którego organizatorem jest K2 Eko-Milk Krzysztof Langowski a koordynatorem konkursu na terenie placówki pani Karolina Weiss. W wyniku przeprowadzonych eliminacji szkolnych nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

 

1 miejsce- Konrad Kaniuk- klasa II Zespół Edukacyjno Terapeutyczny;

 

2 miejsce- Jakub Kaizer- klasa I Zespół Edukacyjno-Terapeutyczny;

 

3 miejsce- Weronika Drańska- klasa III Zespół Edukacyjno-Terapeutyczny.

 

ROK SZKOLNY 2014/2015

Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Cztery pory roku- świat i ja"

Konkurs plastyczny zorganizowany został przez SOSW w Pelplinie. Uczeń naszego Ośrodka Mateusz Jabłoński zajął I miejsce, pracę wykonywał pod kierunkiem pani Reni Boczek. Wyróżnienie  w tym samym konkursie otrzymała także Aleksandra Jasińska, która przygotowywała swoją pracę pod kierunkiem pani Kasi Zielonko. Gratulacje!

 

VII Wojewódzki Konkurs Fotograficzny "Kolorowy świat"

Nasza uczennica Sabina Palińska otrzymała wyróżnienie w konkursie fotograficznym "Kolorowy świat" organizowanym przez SOSW w Pelplinie. Na wyróżnionym zdjęciu uwieczniła rośliność wokół naszego Ośrodka. Do konkursu Sabinę przygotowywała pani Karolina Weiss.

 

Konkurs plastyczny " Jesienne cuda" organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Ryjewie

I miejsce Patryk Majewski klasa VI

wyróżnienia:

Karolina Marczyk, Tomasz Talar, Gdula Miłosz, Marcin Chojnacki, Radek Pokwicki - z klasy VI

Mateusz Jabłoński - z klasy V

Konrad Mikołajewski i Dariusz Falkowski.z klasy II

 

Konkurs plastyczny " Ekologiczna choinka" organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Ryjewie

I Miejsce Marcin Chojacki

 

Międzywojewódzki Konkurs Recytatorski

Dnia 26 listopada 2014 roku uczennice naszego Ośrodka: Sabina Palińska i Maria Cybulska wraz opiekunem p. Kasią Zielonko wzięły udział w VII Międzywojewódzkim Konkursie Recytatorskim w Tczewie. Organizatorem imprezy był tczewski Zespół Placówek Specjalnych. Marysia Cybulska recytowała wiersz Haliny Poświatowskiej „ Czym jest miłość?”, natomiast Sabina Palińska przepięknie zaprezentowała fragment I Listu św. Pawła do Koryntian, zwany też „Hymnem o miłości”. Wybór tego właśnie tekstu, może niezbyt typowego dla konkursów literackich, okazał się doskonałym pomysłem, gdyż właśnie za, cyt. „ niezwykle subtelną interpretację” apostolskiego przesłania, Sabina otrzymała nagrodę specjalną, Maria Cybulska również wzorowo wyrecytowała wiersz Poświatowskiej i wróciła do Ośrodka z wyróżnieniem.

 

Mistrzostwa Polski w Warcaby

Uczniowie naszego Ośrodka pod opieką nauczycieli p. Sebastiana Cyrana oraz p. Marcina Pułka w dniach 7-8 listopada 2014 r wzięli udział na Mistrzostwach Polski w warcabach klasycznych w Miłakowie w województwie warmińsko - mazurskim. W zawodach brało udział 12 drużyn z całej Polski. W klasyfikacji drużynowej podopieczni SOSW w Barcicach zajęli 3 miejsce zdobywając 32 punkty.

Klasyfikacja końcowa drużynowo

  1. SOSW Maków Mazowiecki 36 pkt (woj mazowieckie)
  2. SOSW Gębice 33 pkt (woj wielkopolskie)
  3. SOSW Barcice 32 pkt (woj pomorskie)

Indywidualnie nasi zawodnicy również stanęli na podium. Wielki sukces osiągnął uczeń Grzegorz Madej podczas zawodów rangi Mistrzostw Polski w Warcabach Klasycznych zdobył 3 miejsce zaś Kacper Kaniuk miejsce 4, Jarosław Kaniuk sklasyfikowany został na 28 miejscu. W sumie w zawodach brało udział 50 zawodników. Turniej odbył się z ramienia Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni Razem”. Gratulujemy sukcesu!

 

XI Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w warcaby

29 października 2014 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Pelplinie odbyły się XI Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Szkół Specjalnych w Warcabach. Reprezentacja naszego Ośrodka w skład, której weszli Grzegorz Madej, Kacper Kaniuk oraz Jarosław Kaniuk pod opieką Sebastiana Cyran i Marcina Pułki już drugi rok z rzędu zdobyła pierwsze miejsce w województwie, a tym samym zdobyła kwalifikacje na Mistrzostwa Polski, które odbędą się 7-9 listopada w Miłakowie.Najlepszym zawodnikiem z naszej drużyny okazał się Kacper Kaniuk, który zajął czwarte miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Grzegorz Madej był piąty, zaś Jarosław Kaniuk ósmy.

 

ROK SZKOLNY 2013/2014

Mistrzostwa Województwa Pomoskiego Stowarzyszenia "Sprawni-Razem" w Lekkiej Atletyce

Dnia 20.05.2014r. w SOSW nr1 w Wejherowie odbyły sie Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Lekkiej Atletyce. Uczniowie reprezentujący nasz Ośrodek uzyskali następujące wyniki:

  • Daniel Siciński: 60 metrów II miejsce, 3000 metrów II miejsce;
  • Kaniuk Żaneta: skok w dal I miejsce, 800 metrów III miejsce;
  • Kotyńska Kaja: 400 metrów II miejsce;
  • Kamińska Joanna: skok w dal III miejsce, skok w dal IV miejsce;
  • Penk Mariusz: 60 metrów IV miejsce, skok w dal IV miejsce.

Uczeń Siciński Daniel uzyskał kwalifikacje do Mistrzostw Polski GRATULACJE!!!!

 

Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Wiosennych Biegach Przełajowych Szkół Specjalnych PTSS "SPRAWNI RAZEM"

W imprezie zorganizowanej 2.04.2014 r.  przez Zespół Szkół Specjalnych nr 2 w Gdańsku reprezentanci z naszego Ośrodka uzyskali znaczące wyniki: Żaneta Kaniuk w kategorii dziewczęta rocznik 1997 i starsze zdobyła I miejsce i oczywiście złoty medal a Daniel Siciński w kategorii chłopcy rocznik 1997 i starsi II miejsce i srebrny medal. Żaneta jak i Daniel zakwalifikowali się do Mistrzostw Polski. GRATULACJE !!!

 

XIII Wojewódzki Konkurs Twórczości Regionalnej Dzieci i Młodzieży "Mój Region"

Dnia 19.03.2014 roku odbyła się uroczysta Gala rozdania nagród w XIII Wojewódzkim Konkursie Twórczości Regionalnej organizowana przez ZSS w Kwidzynie. W konkursie tym uczennice z naszego Ośrodka Żaneta Kaniuk oraz Kaja Kotyńska otrzymały wyróżnienie w kategorii 15-19 lat HAFT. Wyróżnienie to zachęciło dziewczęta do pracy i rozwijania swoich zainteresowań w dziedzinie haftu.

 

X Wojewódzki Przegląd Wokalny

Dnia 13 grudnia 2013 roku w Pałacu  Młodzieży w Gdańsku odbył się X Wojewódzki Przegląd Woklany Kolęd i Pastorałek "Nad światem cicha noc". Nasz Ośrodek reprezentowala uczennica klasy II gimnazjum Sabina Palińska, która otrzymała w tym konkursie wyróżnienie. Do konkursu uczennicę przygotowywała pani Karolina Weiss. Udział w przeglądzie pozwolił uczennicy zaprezentować się szerszej publiczności a uwagi i cennne wskazówki jury zachęciły do dalszej pracy.

 

Konkurs plastyczny "Portret św. Mikołaja"

Uczeń naszego Ośrodka Tomasz Grzegolec w konkursie plastycznym, pt. "Portret św. Mikołaja" zorganizowanym przez GOK w Ryjewie zajął I miejsce, natomiast wyróżnienie otrzymali Kasia Jackowska i Kamil Lachowicz. Gratulujemy !!!!!

 

I Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Piękno polskiej jesieni"

Uczeń klasy V Marcin Chojnacki zajął III miejsce w I Wojewódzkim Konkursie Plastycznym dla uczniów kształcenia specjalnego pn. "Piękno polskiej jesieni" zorganizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marynarza Polskiego w Damnicy. Marcin wykonał pracę pod kierunkiem pani Anety Michnicz.

 

II Powiatowa Olimpiada Kół i Środowisk Osób Niepelnosprawnych

18 listopada 2013r ośmioro uczniów z naszego Ośrodka reprezentowało nas w II Powiatowej Olimpiadzie Kół i Środowisk Osób Niepełnosprawnych w Kwidzynie. Uczniowie bardzo chętnie brali udział w różnorodnych konkurencjach sportowych, które zostały podzielone na kategorie indywidualne i grupowe. Zabawy indywidualne miały na celu zachęcenie do wspólnej zabawy a uczestnicy zostali nagrodzeni słodkościami w postaci lizaków. Konkurencje grupowe natomiast miały za zadanie zmobilizować zawodników do współpracy i współzawodnictwa. Na zakończenie imprezy każdy zespół dostał puchar, zdjęcie drużynowe i słodkości dla każdego zawodnika.

 

Wojewódzki Konkurs Recytatorski "Bo życie jest wesołe"

14 listopada 2013 roku uczennica klasy II gimnazju Sabina Palińska brała udział w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim zorganizowanym przez SOSW w Tczewie. Sabina zaprezentowała wiersz K. I. Gałczyńskiego, pt. "Ballada o trzech wesołych aniołach" otrzymując wyróżnienie. Do konkursu uczennicę przygotowywała pani Kasia Zielonko.

 

X Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Warcaby

30 października 2013 roku uczniowie z naszego Ośrodka Michał Śmigelski, Grzegorz Madej oraz Adrian Jankowski pod opieką Pana Sebastiana Cyrana brali udział w X Mistrzostwach Województwa Pomorskiego Szkół Specjalnych w Warcabach organizowanych przez SOSW Pelplin. W Mistrzostwach tych startowało 24 uczniów z ośmiu szkół specjalnych z terenu naszego województwa.

Najlepszym zawodnikiem okazał się nasz uczeń Michał Śmigelski, który zdobył złoto, zaś brązowy medal wywalczył Grzegorz Madej. Zespołowo nasi reprezentanci zajęli pierwsze miejsce i będą reprezentować Województwo Pomorskie podczas Mistrzostw ogólnopolskich, które już niedługo odbędą się w Miłakowie.

 

Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej oraz Gier i Zabaw Ruchowych

Dnia 2.10.2013 r. nasi uczniowie brali udział w Międzyszkolnym turnieju piłki nożnej i gier sportowych zorganizowanym przez SOSW w Kołozębiu. Pod opieką pana Sebastiana Bednarczyka-Matyjska nasza drużyna zajęła III miejsce.

 

Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Jesiennych Biegach Przełajowych "Sprawni Razem"

Dnia 24.09.2013 pod opieką pana Sebastniana Bednarczyka -Matyjaska zawodnicy z naszego Ośrodka brali udział w biegach przełajowych, które odbywały sie na Stadionie Miejskim w Kwidzynie. Wyniki i osiągnięcia:

 

Drużynowo:

I miejsce w kategorii chłopców młodszych

II miejsce w kategorii chłopców starszych

III miejsce w kategorii dziewcząt starszych

 

Indywidualnie:

Daniel Siciński - I miejsce złoty medal w kategorii chłopców starszych

Żaneta Kaniuk - II miejsce srebrny medal w kategorii dziewczat starszych

Żaneta i Daniel zakwalifikowali się jednoczesnie do Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych PTTS "Sprawni razem". GRATULACJE !!!!!!

 

Pomorski Turnirj Bolle Olimpiad Specjalnych

Dnia 12.09.2013 roku uczniowie naszego Ośrodka brali udział w Turnirju Bolle Olimpiad Specjalnych, który odbywał sie na terenie Plaży Miejskiej w Sztumie. Wyniki naszych zawodników:

Marcin Chojnacki - II miejsce srebrny medal w kategorii chłopcy 12 lat

Joanna Kamińska - I miejsce - złoty medal w kategorii dziewczeta 16-18 lat;

Adrian Jankowski - I miejsce - złoty medal w kategorii chłopcy 14-17 lat

Damioan Kohnert - II miejsce srebrny medal w kategorii chłopcy 14-17 lat

 

  ROK SZKOLNY 2012/2013

 XI Wojewódzki Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży szkół specjalnych pt: "Cztery pory roku - Przyrodnicze Okno"

W konkursie zorganizowanym przez SOSW w Pelplinie nasz uczeń Kamil Lachowicz zajął III miejsce.

 

 

 

 

XII Międzynarodowy Konkurs Plastyczno -Fotograficzny Oddziałów i Klas Integracyjnych Razem

Konkurs zorganizowany został przez Zespół Szkół nr 2 w Elblągu.

Uczennica klasy II gimnazjum Żaneta Kaniuk zdobyła wyróżnienie w kategorii  Fotografia. Żaneta wykonała pracę pod opieką pani Renaty Boczek  /Szczegółowe informacje na temat konkursu na stronie http://zs2.eped.pl/

WERNISAŻ PRAC W ELBLĄGU

- ROZSTRZYGNIĘCIE XII MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU PLASTYCZNO - FOTOGRAFICZNEGO ODDZAŁÓW I KLAS INTEGRACYJNYCH RAZEM

W dniu 7 maja 2013 roku w Galeri EL w Elblągu odbył się wernisaż prac konkursowychi wręczenie nagród w XII Międzynarodowym Konkursie Plastyczno Fotograficznym "Razem".

Laureatką konkursu z naszej szkoły została uczennica II klasy gimnazjum Żaneta Kaniuk.Po wręczeniu nagród, programie artystycznym, wernisażu i poczęstunku odbyły się warsztaty, na których laureaci wykonali pamiątkowe sowy z gliny.Czas w Elblągu spędziliśmy miło - dziękujemy organizatorom za gościnność.

 

 

XII Wojewódzki Konkurs Tworczości Regionalnej Dzieci i Młodzieży p.n. "Mój Region"

W konkursie, którego podsumowanie odbyło się 14 marca 2013 roku, a którego organizatorem był SOSW w Kwidzynie nasi uczniowie zajęli następujące miejsca: 

Kategoria HAFT - 11-14 lat-  I miejsce Patrycja Lech;

Kategoria MALARSTWO 15-18 lat - wyróżnienie Joanna Kamińska;

Kategoria TECHNIKI ŁĄCZONE-  I miejsce Daniel Siciński; wyróżnienie Kamil Gadecki

Kategoria HAFT - II miejsce Żaneta Kaniuk

Prace zostały wykonane pod kierunkiem pani Karoliny Weiss i Renaty Boczek.

 

XV - edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego

W ramach Ogólnoposkiego Konkursu Plastycznego organizowanego dla dzieci i młodzieży, pod hasłem "Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu!" nasz uczeń  klasy II gimnazjum Adrian Jankowski przygotowal pracę pod opieką pani Sylwii Mączyńskiej, która zajęła I miejsce na szczeblu powiatowym.

 

IX Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Szkół Specjalnych w Warcaby

W Mistrzostwach, ktore odbyły sie 5 listopada 2013 roku w Ośrodku w Pelplinie nasz uczeń Kamil Gadecki przygotowywany przez pana Sebastiana Cyrana zajął indywidualnie II miejsce, czyli otrzymał srebrny medal. Rozgrywki były również punktowane drużynowo i jako drużyna zajęliśmy IV miejsce w składzie: Kamil Gadecki, Grzegorz Madej i Michał Śmigelski.

 

Zawody Olimpiad Specjalnych Konin 2012

W dniach 27-30 września 2012 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką pana Sebastiana Bednarczyka-Matyjaska brali udział w VI Ogólnopolskim Mityngu Lekkoatletycznym Olimpiad Specjalnych w Koninie.

 

Osiagnięcia naszych zawodników

1. Chojnacki Marcin: 100 m - III miejsce;P1000500

2. Kohnert Damian: 100 m - I miejsce, 400 m - I miejsce;

3. Siciński Daniel: 800 m - I miejsce, 1500 m - II miejsce;

4. Wąs Patrycja: 400 m - I miejsce, 100 m - II miejsce;

5. Zielińska Ewelina 100 m - I miejsce, 400 m - II miejsce;

6. Chojnacki Marcin, Kohnert Damian, Sicinski Daniel - sztafeta 4x100 m - III miejsce.

 

Chcesz zobaczyć zdjęcia odwiedź naszą Galerię.