Zagrożenia w Internecie - Cyberprzemoc

DSC 0753W ramach obchodu Dnia Bezpiecznego Internetu oraz w ramach realizacji programu Bezpieczny i Przyjazny Ośrodek pracownicy naszej placówki prowadzili przez cały tydzień od 6.02 do 10.02. 2017r działania profilaktyczne. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji było "Razem zmieniamy Internet na lepsze". Uczniowie zostali zapoznani z rolą każdego użytkownika sieci Internet w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online.

Pani pedagog i psycholog prowadziły zajęcia profilaktyczne osobno w klasach I-III i IV-VI uświadamiając uczniom zagrożenia wynikające z niewłaściwego korzystania z Internetu oraz zwróciły szczególną uwagę na to, że każdy z Nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci Internet i w jaki sposób z niej korzysta. W Ośrodku został też ogłoszony konkurs plastyczny nt. „Stop Cyberprzemocy”, uczniowie wykonali gazetkę tematyczną, zostali zapoznani z ważnymi numerami telefonów zaufania dla dzieci i młodzieży oraz dla rodziców i opiekunów: 116 111 oraz 800 100 100. O zagrożeniach w Internecie pani pedagog mówiła równiez na spotkaniu z rodzicami, które odbyło się 10.02.17r.

DSC 0747  DSC 0748  DSC 0749

Krystyna Iljin