Ferie tuż, tuż...

Śniegu w tym roku nam nie brakuje dlatego czekamy na nie z utęsknieniem. Zbliżająca się przerwa zimowa to czas radosnej i beztroskiej zabawy, dlatego też 12 stycznia 2017 r. pani pedagog Krystyna Iljin i pani psycholog Agnieszka Maślanka zaprosiły całą społeczność  Ośrodka na apel z zakresu bezpieczeństwa pod hasłem „Czas ferii zimowych to fajna zabawa. Kto bezpiecznie się bawi w kłopoty nie wpada” przedstawiły zbiór rad, które pomogą uczniom spędzić bezpiecznie ferie.

Oto najważniejsze z nich:

• Nie zjeżdżajmy na sankach w pobliżu drogi oraz zbiorników wodnych;
  • W czasie zjeżdżania zachowujmy bezpieczną odległość między sankami;
  • Nie doczepiajmy sanek do samochodu;
  • Rzucając się śniegiem nie łączmy miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamieni oraz nie celujmy w twarz drugiej osoby;
  • Na łyżwach jeźdźmy tylko w wyznaczonych miejscach, nie ślizgajmy się po lodzie na rzece, jeziorze lub stawie;
  • Nie przebiegajmy przez ulicę, nie przechodźmy w miejscach niedozwolonych;
  • Bądźmy widoczni na drodze – obowiązkowo musimy nosić elementy odblaskowe;
  • Nie strącajmy zwisających z dachów sopli;
  • Pamiętajmy o zdrowym odżywianiu;
  • Ubierajmy się odpowiednio do temperatury panującej na dworze, najlepiej na tzw. cebulkę;
  • W wolnym czasie przebywajmy na świeżym powietrzu, dbajmy o aktywność fizyczną;
  • Nie zapominajmy o podstawowych zasadach higieny.

Pani pedagog przekazała również uczniom kilka ważnych wskazówek dotyczących bezpiecznych ferii z Internetem. Uczuliła, aby nie podawać w internecie swoich danych osobowych tj. imienia, nazwiska i adresu zamieszkania oraz aby nie uwawiać się z osobami poznanymi przez internet.

Krystyna Iljin