KOMUNIKAT

Dyrektor Ośrodka zawiadamia, iż w związku z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy jest placówką otwartą. Rodzice jak i uczniowie, którzy podjęli decyzję pozostania w domu mogą w każdej chwili zwrócić się o pomoc lub dodatkowe wyjaśnienia do wychowawców klas za pomocą e-maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 55 277 16 95.

W związku z zaistniałą sytuacją, mimo przebywania w domu, warto utrwalać już zdobyte wiadomości i umiejętności. Zachęcamy również uczniów do korzystania z bezpłatnych, dostępnych w internecie narzędzi i materiałów edukacyjnych:

www.epodreczniki.pl
www.gov.pl

www.fundacjanitka.pl

www.superbelfrzy.edu.pl

www.prinoteka.pl

eduzabawy.com
www.gry.pl

www.miniminiplus.pl
www.mojedziecikreatywnie.pl

www.matzoo.pl

Dla rodziców mamy kilka rad

Jak pracować z dzieckiem w domu:

• Zanim dziecko zasiądzie do lekcji, warto zadbać, by nic go nie rozpraszało: wyłączyć telewizor, radio, zamknąć drzwi do pokoju. Im mniej będzie dookoła rozpraszających bodźców, tym lepiej;
  • Pamiętaj w pomieszczeniu w którym dziecko się uczy powinna panować cisza;
  • Zadbaj by dziecko miało swój kącik do nauki, najlepiej z własnym biurkiem, krzesłem i właściwym oświetleniem;
  • Ważny jest porządek na biurku, pozostawmy na nim tylko niezbędne rzeczy takie jak podręczniki,   notatnik, długopis i lampka. Pamiętaj, żeby nie brać jednocześnie zbyt wielu podręczników, bo będą utrudniały pracę;
  • Pamiętajmy, że najlepsze efekty osiągamy, pracując w godzinach przedpołudniowych. Tak zaplanuj dzień  pracy, aby po południu wolny czas przeznaczyć na rozwój własnych zainteresowań, zabawę i wypoczynek.

W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy z sekretariatem Ośrodka:

55 277 16 95

Dyrektor SOSW