W dniu 12.02.2020 r. odbyło się zadanie konkursowe z hasłem przewodnim. „Używkom mówię NIE”, w ramach „Szkolnego programu wychowania zdrowotnego – Na sportowo jest zdrowo”, który jest równocześnie jednym z działań innowacji pedagogicznej „Żyj aktywnie i zdrowo – baw się z nami na sportowo”, realizowanej w naszym Ośrodku. Młodzież z klasy VII – VIII L przedstawiła inscenizację, dla całej społeczności, której celem było dostarczenie uczniom wiedzy, dotyczącej środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych, zarówno w aspekcie zdrowotnym, jak i społecznym. Podsumowaniem wystąpienia było wykonanie pracy plastycznej przez uczestników – plakatu z mottem programu pt. „Używkom mówię NIE”.